Suvedimas

Suvedami (angl. mixing) daugiatakiai muzikos įrašų projektai. Įrašyti garso šaltiniai tėra tarpinis muziko kūrimo etapas. Muzika garso įrašai tampa, juos suvedus į darnią visumą spektrinio balanso, garsumo, panoramos, erdvės, tūrio, tembro ir kitais estetiniais bei techniniais požiūriais. (Pasitelkus buitinę analogiją, būtų galima pasakyti, kad daugiatakiai garso įrašai – kaip virtinė baldų dar neapstatytame bute, o gebėjimas tuos baldus išdėstyti taip, kad butas virstų darniu interjeru – šitai ir yra suvedimas.)

Su režisieriumi aptariamos užduoties sąlygos: žanrinė kryptis, darbo apimtis, sąmata, tvarkaraštis. Garso įrašai įteikiami nuotoliniu būdu per duomenų perdavimo tinklą. Suvedimas atliekamas, užsakovui pateikiant tarpinius variantus ir dialogo būdu apibrėžiant bei įgyvendinant reikalingas pataisas.

Suvedimas paprastai reikalauja daug kruopštaus darbo, kurio trukmę numatyti galima tik apytikriai, nes suvedant audio projekto takus vyksta meninės paieškos, eksperimentuojama, ieškoma naujų, originalių kūrybinių sprendimų. Todėl tiek užsakovas, tiek rangovas dažniausia jaučiasi laisviau ir patogiau, įkainodami ne darbo valandas, o rezultatą. Nesudėtingi 8-16 garso takelių projektai gali kainuoti nuo 400 Lt*, o sudėtingi, didelės apimties veikalai (pvz. albumas, arba muzika kino juostai) siekti kelių ar keliolikos tūkstančių litų sumas. Užduoties pobūdis, apimtis ir įkainis kiekvienu atveju su režisieriumi derintini skyrium.


* Įkainiai nurodyti be PVM. Nepriklausomiems atlikėjams ir kūrėjams suteikiama 20% nuolaida.