Kūryba | Režisūra | Susisiekti

Kūrybinė veikla

Muzikuoti pradėjo vienuolikos metų. Kauno pirmojoje vaikų muzikos mokykloje lankė klarneto klasės pamokas. Vėliau – 1987-aisias – įstojo į Juozo Gruodžio aukštesniąją muzikos mokyklą (dabartinę Juozo Gruodžio konservatoriją), kolekcionavo tuo metu taip sunkiai gaunamus įrašus, taupė pinigų garso aparatūrai, vedė diskotekas mokyklose ir vasaros stovyklose, stengėsi įminti grupių bei atlikėjų „Depeche Mode“, „Alphaville“, „A-ha“, „Erasure“, „Duran Duran“, „Eurythmics“, „Queen“, Kate Bush, Annie Lennox ir kitų skambesio paslaptis.

Aštuoniolikos metų, mokslams J. Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokyklos einant į pabaigą, subūrė pirmąją grupę – „Galilėja“. Nors ši tegyvavo vienerius metus (kadangi tuo metu Aivaras vis daugiau laiko skyrė savo naujam gyvenimo atradimui – filosofijai), grupė spėjo surengti keletą koncertų, jos daina „Duok ranką“ skambėjo ką tik įsikūrusio M-1’o eteryje.

1992-siais išvyko į JAV, Stiubenvilio universitetą Ohajo valstijoje (Franciscan University of Steubenville) studijuoti humanitarinių mokslų. Toliau mokslus tęsė Lichtenšteine, Tarptautinėje filosofijos akademijoje (Internationale Akademie für Philosophie). Apie šį laikotarpį yra taręs: „Maniau, kad jau niekada nebemuzikuosiu. Per tuos metus buvau visiškai pasinėręs į studijas, man buvo labai įdomu. Besimokant laisvalaikio beveik nelikdavo...“

1997-siais, apsigynęs filosofijos magistro laipsnį, grįžo į Lietuvą ir jau sekančiais metais įkūrė grupę „Pėdsakai“, kurioje obojumi ir klavišiniais kartu muzikavo Linas Šalna, gitara – Darius Saženis, o pats Aivaras kūrė muziką, rašė eiles, dainavo. Su „Pėdsakais“ išleido vienintelį albumą Gyviesiems. Savo muzikoje vaikinai derino elektroninį ir akustinį skambesį. Ryškiausią įtaką tuo metu jiems darė grupių „Depeche Mode“ ir „Queen“ kūryba.

2000-jų rugpjūtį Aivarą pakvietė dalyvauti „Roko klasikos metamorfozėse“. Atlikęs grupės „Queen“ kūrinį „Bohemian Rhapsody“, susilaukė karšto publikos palaikymo, o popmuzikos kritikai „staiga iš kažkur“ atsiradusiam įstabaus balso savininkui pranašavo sėkmingą kūrybinę karjerą. Pasipylė gausybė kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose.

2001-jų birželį pasirašė penkerių metų sutartį su leidybine įmone „Cool Production“ ir pradėjo solinę karjerą.

2001-jų gruodį vykusiose „Lotynų Amerikos ritmų metamorfozėse“ dar kartą originaliu balsu ir išradinga dainuosena nenuvylė savo gerbėjų, šįkart atlikdamas Madonnos „La Isla Bonita“ bei drauge su Arina George’o Michaelo ir Astrud Gilberto duetą „Desafinado“.

Tų pačių metų gruodį įrašė dainą „Happy You“, skirtą 2002-jų metų nacionaliniam „Eurovizijos“  atrankos turui, kuriame (2002-jų metų vasario 14 d.) užėmė antrą vietą. Likus vos mėnesiui iki finalo Taline ir paaiškėjus, jog pirmosios vietos laimėtojų kūrinys neatitinka konkurso reikalavimų, konkurse atstovavo Lietuvą. Tų pačių metų pavasarį pasirodė pirmasis solinis albumas Aivaras, kurį išleido „Jam Records“ ir „Cool Production“.

2003-jų balandį baigė kurti antrąjį solinį albumą Myliu arba tyliu, kurį po pusantrų metų išleido „Prior Records“.

2005 m. įsteigė nuosavą garso įrašų studiją, vėliau tapusią UAB „Kranto studijomis“, ir Lietuvoje ėmė kilti kaip vienas ryškiausių garso režisierių, kurio darbai skamba visose respublikinėse radijo stotyse bei televizijose. Tais pačiais metais pradėjo kurti naująjį albumą Sage & Fool, kurio įrašai užtruko net penkerius metus.

Tik sąmoningai atitrūkdamas nuo populiariosios scenos, Aivaras galėjo mėgautis laisve kurti taip, kaip atrodė geriausia jam pačiam. Sage & Fool išleistas 2010 m. pavasarį. Anot menininko, tai pirmasis albumas, kuriame viskas – siužetai, nuotaikos ir garsai – pirmąkart iš tiesų tapo „jo“, suskambėjo taip, kaip juos girdi vidinė kūrėjo klausa.


Grotuve skelbiami įrašai naudotini tik pažintiniais tikslais ir tik šios internetinės svetainės kontekste.


Jeigu puslapyje nematote grotuvo, prašome atsisiųsti ir įsidiegti priedą Adobe Flash Player bei iš naujo paleisti naršyklę.